Wydarzenia

Ulotka-Przeciwciała-anty-SARS-CoV-2-Sulejówek

W dniu 5.10.2019 r. odbyło się szkolenie pracownicze pt.: Szkolenie  z zakresu – Przeciwdziałanie różnym  zagrożeniom, organizowane przez 
Centralę Szkoleń AT- SCAT, prowadzone przez pana Andrzeja Kruczyńskiego (Prezesa w Centrali Szkoleń AT) oraz pana Macieja Siwka. 
Kadra szkoleniowa wywodzi się ze środowiska służb mundurowych oraz rynku cywilnego.

 
Celem zajęć było nabycie przez Nasz personel wiedzy w zakresie bezpieczeństwa oraz poznanie zasad zachowania w trakcie różnych form zagrożeń terrorystycznych, przedstawienie potencjalnych zagrożeń jakie mogą dotyczyć pracowników, uzmysłowienie błędów lub zaniedbań zwiększających ryzyko napadu, przygotowanie na różne niebezpieczne sytuacje i pokazanie sposobów, dzięki którym personel placówek wyjdzie obronną ręką z sytuacji zagrożenia. Omówione zostały sposoby radzenia sobie ze stresem.
  Zaprezentowany został również pokaz broni.
Przeprowadzone zostało również ćwiczenie praktyczne pod tytułem „magiczny kij”, uzmysławiające jak ważna jest praca w grupie.
Zaprezentowane zostały przydatne aplikację telefoniczne.
                                       

Witaminki, witaminki…
 
W dniu dzisiejszym zapraszamy wszystkich naszych pacjentów do częstowania się zdrowymi i pysznymi jabłkami. Jak mawiają polscy dietetycy, każdy z nas powinien 2 razy dziennie spożyć ten wypełniony witaminami i minerałami owoc – rano dla urody, a wieczorem dla dobrego zdrowia. 
Akcja „Witaminki, witaminki…”  odbywa się na terenie naszych przychodni dzięki życzliwości i wsparciu gospodarstwa Państwa Badewiczów i Sołtysa wsi Kępa Bielańska (powiat Kozienice).
 
Życzymy smacznego oraz zdrowego dnia!

Dzieci – Dzieciom „Mała Księżniczka”

19.09.2019 r. naszą placówkę odwiedziły księżniczki, które poprzez zabawę rozweselały każde dziecko będące pacjentem lub gościem Przychodni.

W trakcie ich odwiedzin mali pacjenci mogli również posłuchać tradycyjnych, czytanych bajek. Mając świadomość, jak ogromnym stresem zarówno dla dzieci jak i dla rodziców jest wizyta u lekarza, staramy się złagodzić stres i umilić ten czas każdemu odwiedzającemu nasze placówki.

Nasze księżniczki jak dobre wróżki przyniosły prezenty dla naszych pacjentów w postaci książeczek. Tym sposobem przystąpiliśmy do programu, którego celem jest stworzenie w placówkach medycznych kącików z książkami dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Każdy pacjent będzie miał możliwość spędzenia czasu z książką w trakcie pobytu w naszej przychodni, ale także będzie mógł zabrać ją do domu. Być może następnym razem przyniesie książeczkę dla innego pacjenta.

Projekt „Mała księżniczka” zrealizowany został w porozumieniu ze Szkołą Podstawową nr 1 w Sulejówku oraz Szkołą Podstawową nr 393 Warszawa Wawer.

Małe księżniczki, w podziękowaniu za umilanie pobytu pacjentom, od radnych Sulejówka otrzymały słodkie prezenty.

Obchody „Dnia Sybiraka”

SPZOZ w Sulejówku w dniu 17.09.2019 r. uczestniczył w obchodach „Dnia Sybiraka”.
Uroczystość rozpoczęła się o godz. 12:00 w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych im. Ignacego Jana Paderewskiego w Sulejówku wspomnieniami Pani Reny Rolskiej i Pani Jolanty Fijałkowskiej o Marianie Jonkajtysie i jego twórczości. Następnie zostały złożone kwiaty pod Kamieniem Pamięci Mariana Jonkajtysa.

Sulejówek wrzesień 1939

15 września 2019 roku miało miejsce wydarzenie pod tytułem ‘’Sulejówek wrzesień 1939’’, zorganizowane przez organizacje kombatanckie, władze samorządowe Sulejówka oraz Miejski Dom Kultury z okazji 80 rocznicy pacyfikacji Mieszkańców Miłosnej, Cechówki i Długiej Szlacheckiej.

90-lecie Klubu RKS-Okęcie Warszawa. 

W dniu 31.08.2019 r. mogliśmy służyć pomocą na wyjątkowym wydarzeniu jakim było 90-lecie Klubu RKS-Okęcie Warszawa.

Z tej okazji zorganizowany został Rodzinny Piknik Sportowy. Ciekawostką jest, że dnia 25 marca 1945 w Parku Skaryszewskim, 
odbył się pierwszy mecz w powojennej, zrujnowanej Warszawie: RKS Warszawa Vs Polonia Warszawa, której towarzyszyła 
kilkutysięczna widownia.  
 
Z tego miejsca gratulujemy klubowi okrągłej rocznicy i życzymy kolejnych sukcesów zawodowych.  
 
 
 Fot. Grzegorz Malinowski 
Gala “Hipokrates Mazowsza 2019”

        W dniu 28.08.2019 r. odbyła się uroczysta gala “Hipokrates Mazowsza 2019”.

Nasza placówka zajęła III miejsce w kategorii Szpital Roku a nasi lekarze zajęli I miejsca w swoich specjalnościach w powiecie mińskim.

Piknik Rodzinny w Sulejówku Rodzina 500+

        W dniu 25.08.2019 r. odbył się piknik skierowany do dzieci i rodziców z Sulejówka pod hasłem: Piknik Rodzinny w Sulejówku Rodzina 500+.

Nasza placówka uczestniczyła w pokazie sprzętu medycznego oraz służyła pomocą medyczną.

Pierwszy Charytatywny piknik Rodzinny ‘’MAZOWSZE BOHATEROM’’

        Dnia 10.08.2019 r. odbył się zapowiadany Pierwszy Charytatywny piknik Rodzinny ‘’MAZOWSZE BOHATEROM’’ organizowany przez Stowarzyszenie Odra-Niemen. Celem zbiórki pieniężnej była pomoc zarówno kombatantom mieszkającym w Polsce, jak i byłym żołnierzom Armii Krajowej, WiN czy Narodowych Sił Zbrojnych, którzy po wojnie pozostali na terytorium Białorusi, Litwy, Łotwy i Ukrainy.

        Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej w Sulejówku miał przyjemność wspomóc wydarzenie udostępniając karetkę wraz z personelem medycznym oraz administracyjnym.


Wizyta w Miejskim Przedszkolu nr 1 w Sulejówku

        16.05.2019 r. Panie Higienistki z Poradni Stomatologicznej, odwiedziły przedszkolaków z Miejskiego Przedszkola nr 1 w Sulejówku. Podczas spotkania każdy Maluch mógł udoskonalić swoją technikę mycia ząbków, by robić to jak najlepiej. Panie Higienistki poprzez zabawę pokazały również, że białej koszulki, rękawiczek na dłoniach i maseczki na twarzy nie należy się bać! Dziękujemy za zaproszenie i życzymy samych zdrowych uśmiechów każdego dnia 🙂

Wordpress Photo Gallery