Świetlica Senioralna “ŁĄCZYMY POKOLENIA”

Jest nam niezmiernie miło poinformować, że 5 październka 2019 roku przy Przychodni Nr 2 w Sulejówku została otwarta Świetlica Senioralna “ŁĄCZYMY POKOLENIA”.

Uroczystego poświęcenia dokonał proboszcz parafii Przemienienia Pańskiego ksiądz Antoni Czajkowski. Zebranych gości powitali: w imieniu pracowników SPZOZ w Sulejówku – Dyrektor Pani Mariola Pożarska-Majewska, Burmistrz Sulejówka Pan Arkadiusz Śliwa oraz Sekretarz Miasta Pani Hanna Stefaniuk.

Otwarcie Świetlicy Senioralnej uświetnił występ “Młodzieżówki z Sulejówka” pod przewodnictwem Pana Roberta Lipki.

Zebrani goście oraz wszyscy odwiedzający Przychodnię Nr 2 przy ul. Armii Krajowej 21 mieli możliwość po raz w historii tego zakładu, posłuchać pieśni i piosenki wykonywane przez naszą sławetną “Młodzieżówkę”. Za cudowny i niepowtarzalny występ jeszcze raz serdecznie dziękujemy.

Po części oficjalnej wszyscy zgromadzeni zostali zaproszeni na skromny poczęstunek przygotowany przez pracowników SPZOZ w Sulejówku.

Świetlica senioralna ‘’Łączymy pokolenia’’ jest miejscem powstałym z myślą o naszych Seniorach.

Mamy nadzieję, że w murach tej placówki podopieczni będą mogli przy naszym niewielkim udziale realizować swoje życiowe pasje i wykorzystywać posiadane umiejętności oraz rozwijać zainteresowania w różnych zespołach tematycznych. Liczymy, że nie będą to zwykłe spotkania, a będzie to czas na samorealizację, czas na spełnianie marzeń i pragnień.

Wierzymy, że świetlica, stanie się źródłem Państwa satysfakcji, źródłem aktywności w wielu dziedzinach życia, która zawsze rozświetla meandry drogi życiowej.

Życzymy by czas spędzony w tym miejscu był wypełniony nie tylko inspirującą pracą, ale również przyniósł wiele radosnych chwil, stał się okazją do zawarcia nowych, ciekawych znajomości i szczerych przyjaźni.

Wiek senioralny to piękny czas w życiu człowieka. Z ogromnej wiedzy, doświadczenia życiowego i potencjału chcielibyśmy czerpać wzorzec i mieć możliwość skorzystać.

Wszystkich zainteresowanych zapraszamy do odwiedzin Świetlicy od poniedziałku do piątku w godzinach 9:00 – 16:00.

Zapewniamy:

  • kącik kawowy – kawiarenka (kawa, herbata, ciasteczka, na wyposażeniu również lodówka, mikrofala, kuchenka elektryczna, czajnik bezprzewodowy, zestaw kubków, talerze, miski, garnki, sztućce itp.)
  • kącik medyczny- możliwość zmierzenia ciśnienia, wykonania pomiaru cukru, zdezynfekowania rany, zrobienie opatrunku (pracownik medyczny na miejscu)
  • biblioteczkę z interesującymi pozycjami książkowymi -książki historyczne, romanse, poradniki itp. (kolekcja cały czas będzie się powiększać)
  • kółko brydżowe- dla nie grających proponujemy gry planszowe, rysowanie, malowanie (wszystko dostępne dla Państwa w Sali Arterapii)
  • raz w tygodniu dyżury wykwalifikowanej kadry: psychologa, logopedy, neurologopedy, dietetyka
  • dwa razy w tygodniu zajęcia z Nording Walking (prowadzący dyplomowani instruktorzy)
  • muzykę miłą dla ucha- wracamy pamięcią do lat 50,60,70…
  • rehabilitację grupową (grupa Senior) dwa razy w tygodniu
  • specjalnie przygotowane dla Państwa wydarzenia oraz raz w miesiącu spotkanie z ciekawym człowiekiem

Za sprawą sponsorów i ludzi dobrego serca na terenie świetlicy powstała Jadłodzielnia. Inicjatywa ma za zadanie wesprzeć pomocą potrzebujących.

Tego samego dnia również nastąpiła inauguracja pierwszego etapu, części rekreacyjnej w parku, na terenie Przychodni Miejskiej Nr 2.

Oficjalnego otwarcia dokonał Burmistrz Miasta Sulejówek Pan Arkadiusz Śliwa.

IMG_20191005_115934
IMG_5704
IMG_5686
IMG_5673
IMG_5668
IMG_5660
IMG_5637
IMG_5587
previous arrow
next arrow