Pierwszy Charytatywny piknik Rodzinny ‘’MAZOWSZE BOHATEROM’’

        Dnia 10.08.2019 r. odbył się zapowiadany Pierwszy Charytatywny piknik Rodzinny ‘’MAZOWSZE BOHATEROM’’ organizowany przez Stowarzyszenie Odra-Niemen. Celem zbiórki pieniężnej była pomoc zarówno kombatantom mieszkającym w Polsce, jak i byłym żołnierzom Armii Krajowej, WiN czy Narodowych Sił Zbrojnych, którzy po wojnie pozostali na terytorium Białorusi, Litwy, Łotwy i Ukrainy.

        Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej w Sulejówku miał przyjemność wspomóc wydarzenie udostępniając karetkę wraz z personelem medycznym oraz administracyjnym.

Piknik przewidywał atrakcje dla najmłodszej części widzów, którzy poświęcili się zabawie…

…. nie zabrakło również wzruszających i pouczających opowiadań ludzi, którzy  byli w środku ówczesnych wydarzeń. Poznaliśmy historie osób którym Powstanie nieodwracalnie zabrało rodzinę i bliskich…

… mieliśmy okazję obejrzeć pokaz dynamiczny wozów bojowych z okresu I i II Wojny Światowej oraz rekonstrukcję „PGRH Błyskawica”.

… By osiągnąć cel zbiórki została zorganizowana licytacja na której każdy mógł wspomóc Bohaterów Mazowsza.

… na zakończenie pikniku mogliśmy zobaczyć koncert rapu patriotycznego w skład którego wchodziły zespoły: UNDER. D.I.X.I AKA. CHARAKTERNY ZBÓJ, EGON+MICHU, KARAT+ MJACOL PEWNA POZYCJA, SOVA, STOPA, EVTIS i AK-47.

Jesteśmy wdzięczni, że mogliśmy być uczestnikami tak ważnego wydarzenia, okazać pomoc i oddać hołd Naszym Bohaterom.